HLÍDÁNÍ KOČEK NA VYSOČINĚ – HLÍDÁNÍ BEZ KLECÍ
HLÍDÁNÍ MORČAT, KRÁLÍKŮ, KŘEČKŮ A JINÝCH HLODAVCŮ

Jak to u nás chodí


Základní informace:

- naši hosté se mohou pohybovat témě po celém domě (kromě manželovy dílny a spíže :-) ). Nikam je nezavírám. Hlavně o prázdninách je tu i víc hostů pohromadě (+ naše 3 polovenkovní). Doposud se nikdy nestalo, že by se nějak dramaticky nesnesly. Utvoří se jakási smečka, kde lze vypozorovat i jakousi hierarchii.

- kocouři musejí být kastrovaní

- na očkování netrvám, zvíře však nesmí trpět žádnou infekční chorobou či kožními parazity

- na podávání léků se lze domluvit, zvládám to poměrně dobře

- pokud je kočka méně přátelské povahy, ostříhejte jí prosím drápky, ulehčíte nám seznamování

- jak se kočce u nás daří, Vás budu průběžně informovat prostř. sms zpráv

- vyžaduje-li Vaše kočka nějakou zvláštní péči (např. kartáčování dlouhosrstých plemen, aplikaci mastí aj.),  neostýchejte se mi o tom říct. Ráda to udělám.

- obecně platí: čím mladší zvíře, tím lépe změnu pobytu snáší

 

Co s sebou

Doporučuji vzít kočce s sebou věci, na které je zvyklá z domu: krmivo, misku, toaletu a kočkolit, případně pelíšek či oblíbenou hračku. Tedy něco, co zná a na čem je její pach, aby těch novinek na ni nebylo zbytečně mnoho.

 

Po příjezdu

Většina koček je po příjezdu vystresovaných z cesty. Po opuštění přepravky se náhle ocitnou v neznámém prostředí plném cizích pachů a lidí. Téměř okamžitě začnou prostor prozkoumávat a hledat nejbližšší skrýš. Proto nebuďte překvapeni, když o Vás mazel naprosto ztratí zájem, doporučuji pořádně se rozloučit a pomazlit ještě před odjezdem od Vás.

Pokud je u myšilovka poprvé, není výjimkou, že prvních pár dní stráví v úkrytu a vychází jen v noci na průzkum. I když to není vždy lehké, vždy se snažím její úkryt objevit, chodím tam za ní, mluvím na ni, pohladím ji a krmím ji tam. Ven ji netahám a čekám, až se osmělí sama.

Kočky si pobyt u nás pamatují. I když tu stráví třeba jen týden, za rok si na všechno vzpomenou a rovnou naskočí do "starých kolejí" (nechovávají se už vůbec nebo jen na chvilku, pamatují si svá oblíbená místa na spaní i naše kočky). Odpadá tak ten úplně první stres z prvního pobytu v cizím prostředí.

 

Krmení

V otázce krmení plně respektuji Vaše pokyny. Hosty krmím zvlášť, aby dostali to svoje, na co jsou zvyklí. Zbytky, které zůstanou na miskách, po chvíli přenesu pod schody, kde krmím i naše kočky, a každý si pak už během dne vezme, na co má chuť. Přístup ke granulím je celodenní.

Pokud má Vaše kočka nějakou potravinovou alergii, upozorněte mě na to, v tom případě hlídám, aby nic dalšího nesnědla a k jinému žrádlu se během dne již nedostala.

 

 

Kontakt

Iva Musilová

Dušejov 160, 588 05

(okr. Jihlava)

 

Tel : +420 605 12 72 18

e-mail: musilova-iva@seznam.cz

IČO: 07826249

počítadlo.abz.cz